Competition Dates

DOWNLOAD COMPETITION SCHEDULE

JULY

INTERS RINGWOOD COMPETITIONS

Friday 27th July | 6.30pm – 9.30pm
Champ Reserve
Besen Centre

SUBBIES RINGWOOD COMPETITIONS

Saturday 28th July | 9.00am – 1pm
DIVISION 1
Karralyka Theatre

SENIORS RINGWOOD COMPETITIONS

Saturday 28th July | 7.30pm – 10.30pm
DIVISION 1
Karralyka Theatre

JUNIORS LONGBEACH COMPETITIONS

Sunday 29th July | 9.00am – 3.45pm
DIVISION  3 & 4
Frankston Arts Centre

August

TINIES LONGBEACH COMPETITIONS

Saturday 4th August | 10.00am – 2.15pm
DIVISION  1 & 2
Frankston Arts Centre

SENIORS LONGBEACH COMPETITIONS

Saturday 4th August | 3.15pm – 8.45pm
DIVISION 1
Frankston Art Centre

JUNIORS NORTHERN COMPETITIONS

Saturday 11th August | 9.00am – 2.15pm
DIVISION 3
Penola Performing Arts Theatre

INTERS  LONGBEACH COMPETITIONS

Saturday 18th August | 5.30pm – 10.30pm
CHAMP RESERVE
Frankston Art Centre

SUBBIES LONGBEACH COMPETITIONS

Sunday 19th August | 9.00am – 2.00pm
DIVISION 1
Frankston Art Centre

TINIES NORTHERN COMPETITIONS

Saturday 25th August | 9.00am – 12.45pm
DIVISION 2 &3
Penola Performing Arts Theatre

September

SENIORS WAVERLEY COMPETITIONS

Saturday 1st September | 6.15pm – 10.30pm
DIVISION 1
Besen Centre

JUNIORS MT DISTRICT COMPETITIONS

Saturday 8th September | 4.45pm – 9.00pm
DIVISION 3
Kel Watson Theatre

TINIES MT DISTRICT COMPETITIONS

Sunday 9th September | 9.00am – 12.00pm
DIVISION 2
Kel Watson Theatre

INTERS  WAVERLEY COMPETITIONS

Sunday 9th September | 8.45am – 1.00pm
CHAMP RESERVE
Besen Centre

SUBBIES WAVERLEY COMPETITIONS

Wednesday 26th September | 9.00am – 2.30pm
DIVISION 1
Alan Ross Centre

JUNIORS CVI COMPETITIONS

Wednesday 26th 2nd September | 10.00am
DIVISION 3
Besen Centre

INTERS  CVI COMPETITIONS

Thursday 27th September | 4.30pm
CHAMP RESERVE
Besen Centre

TINIES CVI COMPETITIONS

Sunday 30th September | 10.00am
DIVISION 2
Besen Centre

SENIORS CVI COMPETITION

Sunday 30th September | 3.30pm
DIVISION 1
Besen Centre

OCTOBER

SUBBIES CVI COMPETITIONS

Wednesday 3rd October | 9.30
DIVISION 1
Besen Centre

INTERS  BALLARAT COMPETITIONS

Saturday 13th October | 3.30pm (M,C,F)
Saturday 13th October | Evening (R, A, RI, CR)
CHAMP RESERVE
Royal South Street, Federation University

SENIORS BALLARAT COMPETITIONS

Thursday 18th October 1.30pm (M, C, F, R)
Thursday 18th October Evening (RA, DA)
DIVISION 1
Royal South Street, Federation University

JUNIORS BALLARAT COMPETITIONS

Friday 26th October | 9.00am (M, C, F, R)
Friday 26th October | Afternoon (A, S&D)
DIVISION 3
Royal South Street, Federation University

SUBBIES BALLARAT COMPETITIONS

Wednesday 31st October | 9.00am (M, C, F)
Wednesday 31st October | Afternoon (R, A, CR)
DIVISION 1
Royal South Street, Federation University

 

TINIES LONGBEACH COMPETITIONS

Saturday 4th August | 10.00am – 2.15pm
DIVISION  1 & 2
Frankston Arts Centre

SUBBIES LONGBEACH COMPETITIONS

Frankston Art Centre
Saturday 12th August | 9.00am – 2.00pm
DIVISION 2

SUBBIES NORTHERN COMPETITIONS

Penola Performing Arts Theatre
Sunday 27th August | 9.00am – 12.00pm
DIVISION 2 & 3

SUBBIES WAVERLEY COMPETITIONS

Besen Centre
Saturday 9th September | 9.00am – 3.00pm
DIVISION 2

SUBBIES CVI COMPETITIONS

Besen Centre
Monday 2nd October | 9.00am – 2.00pm
DIVISION 2

SUBBIES BALLARAT COMPETITIONS

Royal South Street Her Majesty’s Theatre
Sunday 29th October | 3.30pm (M, C, F, R)
Sunday 29th October | 7.00pm (A, CR)
DIVISION 2

JUNIORS BARWON COMPETITIONS

Wyndham Cultural Centre
Sunday 13th August | 1.00pm – 5.30pm
DIVISION 3 & 4

JUNIORS CVI COMPETITIONS

Besen Centre
Saturday 2nd September | 10.00am – 3.30pm
DIVISION 3

JUNIORS NORTHERN COMPETITIONS

Penola Performing Arts Theatre
Sunday 17th September | 9.00am – 12.15pm
DIVISION 3 & 4

JUNIORS WAVERLEY COMPETITIONS

Alan Ross Centre
Friday 29th September | 4.00pm – 8.15pm
DIVISION 3

JUNIORS BALLARAT COMPETITIONS

Royal South Street Her Majesty’s Theatre
Friday 27th October | 6.00pm (R, A, C/R)
Saturday 28th October | 9am (M, C, F)
DIVISION 3

INTERS RINGWOOD COMPETITIONS

Sunday 6th August | 2.30pm – 7.00pm
CHAMP RESERVE (M, C, F, R, & A)
Karralyka Theatre

INTERS LONGBEACH COMPETITIONS

Frankston Art Centre
Sunday 10th September | 3.30pm – 9.30pm
CHAMP RESERVE

INTERS WAVERLEY COMPETITIONS

Alan Ross Centre
Saturday 23rd September | 4.00pm – 9.00pm
CHAMP RESERVE

INTERS CVI COMPETITIONS

Besen Centre
Sunday 1st October | 4.00pm – 10.00pm
CHAMP RESERVE

INTERS BALLARAT COMPETITIONS

Royal South Street Her Majesty’s Theatre
Friday 13th October | 4.00pm (M,C,F, R)
Friday 13th October | 7.30pm (A, RI, DA)
CHAMP RESERVE

SENIORS LONGBEACH COMPETITIONS

Sunday 6th August | 3.00pm – 10.00pm
DIVISION 2 & 3
Frankston Art Centre

SENIORS BARWON COMPETITIONS

Geelong Performing Arts Centre
Saturday 26th August | 2.00pm – 6.30pm
DIVISION 3 & 4

SENIORS CVI COMPETITION

Besen Centre
Saturday 2nd September | 4.30pm – 10.30pm
DIVISION 2

SENIORS WAVERLEY COMPETITIONS

Alan Ross Centre
Sunday 24th September | 9.00am – 3.00pm
DIVISION 2

SENIORS BALLARAT COMPETITIONS

Royal South Street Her Majesty’s Theatre
Wednesday 18th October 1.00pm (M, C, F)
Wednesday 18th October 5.00pm (R, RA, CR)
DIVISION 2

BALLARAT COMPETITIONS

Royal South Street
Her Majesty’s Theatre
17 Lydiard Street
Ballarat

BARWON COMPETITIONS

Geelong Performing Arts Centre
50 Little Malop Street
Geelong

CVI COMPETITIONS

Besen Centre
87 Station Street
Burwood

NORTHERN COMPETITIONS

Penola Catholic College
29 Gibson Street,
Broadmeadows 3047

RINGWOOD COMPETITIONS

Karralyka Theatre
Mines Road
Ringwood East

LONGBEACH COMPETITION

Frankston Art Centre
Davey Street
Frankston

and

George Jenkins Theatre
Monash University Peninsula Campus
McMahons Road,
Monash University

and

Langwarrin Performing Arts Centre
Elizabeth Murdoch College
80 Warrandyte Road
Langwarrin 3910

MT DISTRICT COMPETITIONS

Kel Watson Theatre
Forest Hill College,
Mahoneys Road,
East Burwood

WAVERLEY COMPETITIONS

The Alan Ross Centre
Billanook College
197 Cardigan Road,
Mooroolbark